Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu
Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu
  Strona główna | Galeria | Rekrutacja | Projekt "Sukces rośnie z nami" | Podręczniki | Zmień język - EN |
SZKOŁA
SPORT W SZKOLE
Dyscypliny
- Gimnastyka sportowa
- Piłka nożna
- Piłka ręczna mężczyzn
- Piłka ręczna kobiet
Imprezy sportowe
GRONO PEDAGOGICZNE
STREFA RODZICÓW
SAMORZĄD SZKOLNY
ABSOLWENCI
SZKOŁA PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
LICEUM
GIMNASTYKA SPORTOWA

Gimnastyka sportowa jest jedną z odmian gimnastyki, z tradycjami sięgającymi starożytności. Początkowo gimnastyka służyła do harmonijnego rozwoju ciała i osiągania sprawności fizycznej. Z czasem stała się dyscypliną sportową. Już od pierwszych igrzysk stała się dyscypliną olimpijską. Sport ten jednak nie należy do łatwych!

W naszej szkole (Zespół Szkół Sportowych) uprawiają ten sport zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Dodatkowo chłopcy trenują piłkę nożną oraz ręczną.

Gimnastyka sportowa kobiet
Są to ćwiczenia na czterech przyrządach: skok przez konia, poręcze, równoważnia i ćwiczenia wolne, na których dziewczyny codziennie, niezmordowanie doskonalą elementy, żeby póĽniej dobrze wystartować na zawodach. W osiągnięciu mistrzostwa zawodniczką pomagają trenerzy, którzy swoim wysiłkiem i poświęceniem uczą dziewczyny trudnych elementów gimnastycznych.

Gimnastyka sportowa mężczyzn
Gimnastykę sportową mogę uprawiać chłopcy, lecz w ich przypadku trenuje się na sześciu przyrządach: skok, koń z łękami, kółka, ćwiczenia wolne, drążek i poręcze.

Zawody rozgrywane są we każdej konkurencji oddzielnie oraz w wieloboju. W obu przypadkach - indywidualnie i drużynowo.

W każdej dyscyplinie gimnastycznej istnieją ćwiczenia podstawowe, tak zwane obowiązkowe, które musi wykonać każdy zawodnik. Łącząc je i mieszając, zawodnik tworzy własny program ćwiczeń.

Na podstawie:
www.wikipedia.pl

Gimnastyka sportowa Gimnastyka sportowa Gimnastyka sportowa
Gimnastyka sportowa Gimnastyka sportowa Gimnastyka sportowa


Osiągnięcia sportowe dziewcząt i chłopców w roku 2011

Zawody Zawodnicy
Indywidualne Mistrzostwa Polski (Gdańsk)
Klasa I ( Juniorki)
  • Woźniak Weronika
  • Wielobój 1 m, Skok finał 6 m, Poręcze finał 1 m, Równoważnia finał 3 m
  • Najmark Kinga
  • Wielobój 4 m, Skok finał 3 m, Poręcze finał 8 m, Równoważnia finał 2 m, Cw.wolne finał 4 m
  • Gintrowska Marta
  • Wielobój 17 m
  • Maszota Patrycja
  • Wielobój 11 m
  • Zielska Gloria
  • Wielobój 5 m, Skok finał 5 m, Poręcze finał 6 m, Ćw.wolne finał 3 m.
    Indywidualne Mistrzostwa Polski (Gdańsk)
    Klasa M (Seniorki)
  • Janik Gabriela
  • Wielobój 3 m, Skok finał 1 m, Poręcze finał 1 m, Równoważnia finał 5 m, Ćw. wolne finał 3 m
  • Jurkowska Katarzyna
  • Wielobój 6 m, Skok finał 4 m, Poręcze finał 5 m, Równoważnia finał 2 m
  • Środon Katarzyna
  • Wielobój 10 m
    Koniec
    Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Biała Podlaska)
    Klasa II (Juniorki)
  • Kita Weronika
  • Wielobój 6 m, Równoważnia finał 8 m, Ćw.wolne finał 6 m
  • Zielińska Julia
  • Wielobój 11 m, Poręcze Finał 5 m, Ćw.wolne finał 5 m
  • Łopuszańska Wiktoria
  • Wielobój 18 m
  • Gałuszka Marcelina
  • Wielobój 14 m, Skok finał 3 m
    Puchar Prezesa PZG (Seniorki), V-ce Prezesa PZG (Kraków)
    Klasa M ( Seniorki)
  • Jurkowska Katarzyna
  • Wielobój 4 m
  • Środoń Katarzyna
  • Wielobój 9 m
  • Janik Gabriela
  • Wielobój 14 m
    Puchar Prezesa PZG (Seniorki), V-ce Prezesa PZG (Kraków)
    Klasa I (Juniorki)
  • Wożniak Weronika
  • Wielobój 1 m
  • Maszota Patrycja
  • Wielobój 5 m
  • Najmark Kinga
  • Wielobój 6 m
  • Zielska Gloria
  • Wielobój 8 m
  • Gintrowska Marta
  • Wielobój 17 m





    Osiągnięcia sportowe dziewcząt i chłopców w roku 2010

    Zawody Zawodnicy
    Ogólnopolska Olimpiada
    Młodzieży Kl. III
    Wielobój: Zielińska Julia 3 m, Łopuszańska Wiktoria 7 m
    Finały:
    Skok: Łopuszanska Wiktoria 6 m
    Równoważnia: Zielińska Julia 2 m
    Ćw.wolne: Zielińska Julia 2 m, Łopuszańska Wiktoria 4 m
    Ogólnopolska Olimpiada
    Młodzieży Kl. II
    Wielobój: Solik Kasia 4 m, Kita Weronika 5 m, Gałuszka Marcelina 6 m
    Finały:
    Skok: Solik Kasia 2 m, Gałuszka Marcelina 3m
    Równoważnia: Kita Weronika 2 m, Gałuszka Marcelina 4 m, Gabryś Dominika 8m
    Ćw.wolne: Kita Weronika 2 m, Solik Kasia 3 m, Kowalczyk Angelika 8m
    Międzywojewódzkie Mistrzostwa
    Młodziczek(-ków)
    Wielobój(dziewczęta): Kowalczyk Anna 4 m, Pawłowska Weronika 5 m, Witek Weronika 6 m, Macholak Martyna 8 m
    Finały:
    Skok:
    Kowalczyk Anna 3 m
    Poręcze: Witek Weronika 2 m, Kowalczyk Anna 5 m, Łazowska Dominika 3 m, Wycisk Agnieszka 6 m
    Równoważnia: Macholak Martyna 2 m, Sady Natalia 3 m
    Ćw.wolne: Pawłowska Weronika 2 m, Witek Weronika 4 m

    Wielobój (Chłopcy): Biernacki Aleks 4 m, Losa Filip 7 m, Losa Robert 8 m
    Finały:
    Grzybek:
    Losa Filip 3 m, Panasewicz Karol 6 m
    Skok: Pawlak Kacper 4 m, Biernacki Aleks 8 m
    Poręcze: Biernacki Aleks 2 m, Ogonki Bartosz 4 m, Wręczycki Mateusz 5 m, Sas Mikołaj 6 m, Nowak Maciej 7 m
    Kółka: Szczepański Mikołaj 2 m, Losa Robert 3 m, Sas Michał 6 m, Wręczycki Mateusz 8 m
    Ćwiczenia Wolne: Pawlak Kacper 1 m, Ogoński Bartosz 4 m, Losa Filip 5 m, Panasewicz Karol 8 m
    Drążek: Sztajerski Bogdan 4 m, Nowak Maciej 7 m.
    Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Wielobój: Najmark Kinga 2 m, Kita Karolina 3 m, Maszota Patrycja 5 m
    Finały:
    Skok: Kita Karolina 1 m, Najmark Kinga 5 m, Gintrowska Marta 6 m
    Poręcze: Woźniak Weronika 2 m, Kita Karolina 3 m, Zielska Gloria 4 m, Maszota Patrycja 7 m
    Równoważnia: Gintrowska Marta 1 m, Kita Karolina 3 m, Najmark Kinga 4 m, Dec Klaudia 5 m, Maszota Patrycja 8 m
    Ćw. Wolne: Zielska Gloria 2 m, Najmark Kinga 2 m, Gintrowska Marta 5 m.
    Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów Wielobój: Janik Gabriela 2 m, Jurkowska Kasia 3 m, Ilinicka Dajana 7 m, Środoń Kasia 9 m.
    Finały:
    Skok: Janik Gabriela 1 m, Jurkowska Kasia 3 m, Ilinicka Dajana 8 m
    Poręcze: Janik Gabriela 3 m, Jurkowska Kasia 3 m, Szczawińska Sara 6 m, Środoń Kasia 7 m
    Równoważnia: Janik Gabriela 3 m, Jurkowska Kasia 2 m
    Ćw.wolne: Janik Gabriela 5 m, Jurkowska Kasia 2 m, Ilinicka Dajana 8m.
    Drużynowe Mistrzostwa Polski Kl. III VII miejsce
    Kl. II Brązowy medal
    Kl. I Brązowy medal
    Kl. M Brązowy medal





    Osiągnięcia sportowe dziewcząt w roku szkolnym 2008/2009

    Klasa Rocznik Trenerzy Osiągnięcia
    I SP 2001 Aneta Pytlasińska I Krok Gimnastyczny - Katowice
    1 m - Wilczek Wiktoria
    1 m - Kocur Kamila
    5 m - Sady Natalia
    6 m - Macholak Martyna
    II SP 2000 Małgorzata Białecka,
    Aneta Pytlasińka,
    Barbara Hajduga,
    Andrei Yartsau
    Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek 18-19.04.2009 - Zabrze
    Wielobój
    19 m - Łazowska Dominika
    20 m - Stróżykowska Aleksandra
    25 m - Witek Weronika
    Indywidualne Mistrzostwa Śląska - Katowice
    8 m - Witek Weronika
    10 m - Kowalczyk Anna
    11 m - Łazowska Dominika
    Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2009 - Kraków
  • Zielińska Julia
  • 5 m w finale ćwiczeń wolnych
    7 m w finale ćw. na równoważni
  • Wiktoria Łopuszańska
  • 8 m w finale ćw. na równoważni
    III SP 1999 Katarzyna Pikulińska
    Ihar Krasikau
    Katsiaryna Kalmahorova
    III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w klasie Młodzieżowej na rok 2008
    W składzie: Zielińska Julia, Rzeszotarska Daria, Magdalena Kowalczyk, Łopuszańska Wiktoria, Dominiczak Dominika
    Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek - Zabrze 2009
  • Rzeszotarska Daria
  • 1 m w wieloboju
    1 m w finale ćwiczeń na równoważni
  • Kowalczyk Magdalena
  • 3 m w wieloboju
    2 m w finale ćwiczeń na poręczach
    Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2009 - Kraków
  • Zielińska Julia
  • 5 m w finale ćwiczeń wolnych
    7 m w finale ćwiczeń na równoważni
  • Wiktoria Łopuszańska
  • 8 m w filnale ćwiczeń wolnych
    IV SP 1998 Teresa Supińska
    Ihar Krasikau
    Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2009 - Kraków
  • Katarzyna Solik
  • 2 m w wieloboju w kl. III
    1 m w finale ćwiczeń na równoważni
    3 m w finale ćwiczeń wolnych
    Indywidualne Mistrzostwa Śląska
  • Katarzyna Solik
  • 1 m w wieloboju
    1 m w finale ćwiczeń na poręczach
    1 m w finale c. na równoważni
    1 m w finale ćwiczeń wolnych
  • Kita Weronika
  • 14 m w wieloboju
    V SP 1997 Oleksandr Yaresko
    Danuta Bomba
    Leonard Morciniec
    V miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w kl. III PZG w składzie: Cobas Romina (VIa), Kwiecień Magda (VIA, Gałuszka Marcelina, Kowlaczyk Andżelika, Gabrys Dominika.
    Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Wrocław 2008
  • Marcelina Gałuszka
  • 14 m w wieloboju 6 m w finale skoku 8 m w finale ćwiczeń na równoważni
  • Gabrys Dominika
  • 18 m w wieloboju
  • Kowlaczyk Angelika
  • 21 m w wieloboju
    8 m w finale ćwiczeń na poręczach
  • Wioletta Wilczek
  • 26 m w wieloboju
    VI SP 1996 Oleksandr Yaresko
    Leonard Morciniec
    Danuta Bomba
    Drużynowe Mistrzostwa Polski w kl. II PZG - Olsztyn 2008. IV miejsce w składzie: Skwira Paulina (IGMS), Waktor Kamila, Dec Klaudia, Warmuzińska Wiktoria, Maszota Patrycja (IGMS).
    Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w klasie II PZG - Kraków 2009
  • Klaudia Dec
  • 1 miejsce w wieloboju
    1 m w finale skoku
    1 m w finale ćwiczeń na poręczach
  • Marta Gintrowska
  • 10 m w wieloboju
    3 m w finale ćwiczeń wolnych
    7 m w finale ćwiczeń na równoważni
  • Warmuzińska Wiktoria
  • 13 m w wieloboju
    5 m w finale skoku
    8 m w finale ćwiczeń wolnych
  • Magda Kwiecień
  • 21 m w wieloboju
    2 miejsce w Międzynarodowym Turnieju w Rumunii w składzie: K. Dec, W. Warmuzińska, M. Gintrowska.
    II GIM 1995 Leonard Morciniec
    Oleksandr Yaresko
    Danuta Bomba
    Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w klasie II PZG - Kraków 2009
  • Gloria Zielska
  • 3 miejsce w wieloboju
    2 m w finale skoku
    2 m w finale ćwiczeń na równoważni
  • Patrycja Maszota
  • 4 m w wieloboju
    1 m w finale ćwiczeń wolnych
    7 m w finale ćwiczeń na równoważni
    II GIM 1994 Leonard Morciniec
    Oleksandr Yaresko
    Andrei Yartsau
    Drużynowe Mistrzostwa Polski w kl. I na rok 2008 2 miejsce w składzie: Zając Ewa, Kupka Patrycja, Ilnicka Dajana (IIIGMS), Katarzyna Środoń (IIIGMS), Paulina Kocięda (IILP)
    Indywidualne Mistrzostwa Polski w kl. I PZG, 2009 - Zabrze
  • Ewa Zając
  • 5 m w wieloboju
    4 m w finale skoku
    3 m w finale ćw. na poręczach
    4 m w finale ćw. wolnych
    5 m w finale ćw. na równoważni
    Ewa Zając zakwalifikowała się do składu Reprezentacji Polski na Europejskie Igrzyska Młodzieży, które odbyły się w lipcu 2009 w Finlandii.
    III GIM 1993 Grażyna Nowak
    Katarzyna Pikulińska
    Leonard Morciniec
    Andrei Yartsau
    Indywidualne Mistrzostwa Polski w kl. M, Zabrze 2009
  • Katarzyna Środoń
  • 6 m w wieloboju
    5 m w finale ćw. na poręczach
    4 m w finale ćw. na równoważni
    5 m w finale ćw. wolnych
  • Dajana Ilnicka
  • 7 m w wieloboju
    4 m w finale skoku
    7 m w finale ćw. na równoważni
    7 m w finale ćw. wolnych
    Międzynarodowy Turniej - Ostrawa
  • Katarzyna Środoń
  • 3 m w wieoboju
  • Dajana Ilnicka
  • 5 m w wieloboju
    Drużynowe Mistrzostwa Polski w kl. M na rok 2008 III m w kl. M, w składzie: Paulina Kocięda (IILP), Dajana Ilnicka, Katarzyna Środoń.
    I LP 1992 Andrei Yartsau
    Katsiaryna Kalmahorova
    Indywidualne Mistrzostwa Polski w kl. M, Zabrze 2009
  • Katarzyna Jurkowska
  • 3 m w wieloboju
    2 m w finale skoku
    4 m w finale ćw. na poręczach
    5 m w finale ćw. na równoważni
    3 m w finale ćw. wolnych
    Puchar Świata - Moskwa 2009
  • Katarzyna Jurkowska
  • 6 m w finale na równoważni

    Oprac. Joanna Uracz-Kocur


    Osiągnięcia sportowe chłopców w roku szkolnym 2008/2009

    Klasa Rocznik Trenerzy Osiągnięcia
    I SP 2001 Jacek Wodyk
    Anna Taca
    Lis Przemysław
    I krok Gimnastyczny - Radlin w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików
    1 m - Biernacki Alex
    3 m - Kacper Pawlak (IISP)
    4 m - Losa Robert
    5 m - Losa Filip
    6 m - Sztajerski Bogdan
    11 m - Nowak Maciej
    12 m - Marchelek Adam
    II SP 2000 Anna Taca
    Jacek Wodyk
    Lis Przemysław
    Drużynowe Mistrzostwa Śląska w I kroku gimnastycznym 2008
    2 m w składzie: Mikołaj Szczepański, Dominik Rychlewski, Kacper Pawlak, Bartosz Ogoński, Karol Panasewicz.
    III SP 1999 Jacek Wodyk
    Anna Taca
    Lis Przemysław
    Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - kl. Mł.
  • Lipiński Romuald
  • 4 m w wieloboju
    1 m w finale ćw. na drążku
    2 m w finale ćw. na kółkach
  • Brysiak Karol
  • 16 m w wieloboju
    3 m w finale ćw. na drążku
    6 m w finale ćw. wolnych
  • Mikołaj Szczepański
  • 5 m w finale ćw. na poręczach
    8 m w finale skoku
  • Dominik Rychlewski
  • 6 m w finale ćw. na poręczach
    6 m w finale ćw. na grzybku
    IV SP 1998 Anna Taca
    Jacek Wodyk
    Przemysław Lis
    Indywidualne Mistrzostwa Śląska
  • Krzysztof Cygora
  • 13 m w wieloboju
    4 m w finale ćw. wolnych
    5 m w finale skoku
    IIIGMS i ILP 1993 i 1992 Przemysław Lis
    Marian Pieczka
    Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów, Zabrze 2009
  • Konrad Kacprzyk
  • 2 m w wieloboju
    2 m w finale skoku
    2 m w finale ćw. na poręczach
    Konrad zakwalifikował się do Reprezentacji Polski na Europejskie Igrzyska Młodzieży, które odbyły się w lipcu 2009r. W Finlandii.
  • Piotr Jarząbek
  • 8 m w wieloboju
    1 m w finale ćw. wolnych
    2 m w finale ćw. na kółkach
    3 m w finale ćw. na poręczach

    Oprac. Joanna Uracz-Kocur


    Osiągnięcia sportowe dziewcząt w roku szkolnym 2007/2008

    Klasa Rocznik Trenerzy Osiągnięcia
    I SP 2000 Joanna Skowrońska, Małgorzata Białecka I Krok Gimnastyczny - Katowice
  • 5 m - Weronika Witek
  • 7 m - Weronika Pawłowska
  • 10 m - Dominika Łazowska
  • II SP 1999 Katarzyna Pikulińska,
    Barbara Hajduga
    Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek 19-20.04.2008, Zabrze
  • Zielińska Julia
    5 m w wieloboju
    3 m w finale na poręczach
    3 m w finale ćwiczeń wolnych
  • Rzeszotarska Daria
    11 m w wieloboju
  • Magdalena Kowalczyk
    5 m w finale ćwiczeń wolnych
  • III SP 1998 Teresa Supińska,
    Leonard Morciniec
    9 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w klasie Młodzieżowej na rok 2007 w składzie: Solik Katarzyna, Kita Weronika, Krzyk Karolina, Kwiecień Andżelika, Łazowska Agnieszka

    Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek, Zabrze 2008
  • Katarzyna Solik
    2 m w wieloboju
    1 m w finale skoku
    1 m w finale ćwiczeń na równoważni
  • Kita Weronika
    8 m w wieloboju
    3 m w finale ćwiczeń na równoważni
  • IV SP 1997 Joanna Skowrońska, Małgorzata Białecka, Andrei Yartsau
  • Marcelina Gałuszka
    III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w klasie III PZG
    14 m w wieloboju w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasie III PZG
  • V SP 1996 Oleksandr Yaresko, Danuta Bomba III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w kl. III PZG w składzie: Gintrowska Marta, Dec Klaudia, Warmuzińska Wiktoria

    Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Wrocław 2008:
  • Gintrowska Marta
    8 m w wieloboju
    4 m w finale ćwiczeń na równoważni
    1 m w finale ćwiczeń wolnych
  • Dec Klaudia
    10 m w wieloboju
    5 m w finale ćiwczeń na poręczach
    6 m w finale ćwiczeń wolnych
  • Warmuzińska Wiktoria
    12 m w wieloboju
    3 m w finale na skoku
    5 m w finale ćw. wolnych
  • Najmark Kinga
    6 m w wieloboju kl. II
    3 m w finale ćwiczeń na poręczach
    3 m w finale ćwiczeń wolnych
  • VI SP 1995 Aneta Pytlasińska Drużynowe Mistrzostwa Polski w kl. II PZG, Olsztyn 2007
  • II miejsce (I drużyna) w składzie: Skwira Paulina, Kita Karolina, Zielska Gloria
  • VI miejsce (II drużyna) w składzie: Majewska Martyna, Cabaj Marta, Maszota Patrycja, Waktor Kamila

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w klasie II PZG, Wrocław 2008
  • Kita Karolina
    3 miejsce w wieloboju
    1 m w finale ćwiczeń na poręczach
    2 m w finale ćwiczeń wolnych
  • Zielska Gloria
    5 m w wieloboju
    2 m w finale skoku
    1 m w finale ćwiczeń na równoważni
  • Skwira Paulina
  • 9 m w wieloboju
    5 m w finale ćwiczeń na poręczach
    6 m w finale ćwiczeń wolnych
  • Cabaj Marta
  • 10 m w wieloboju
    7 m w finale na skoku
    6 m w finale ćwiczeń na równoważni
  • Maszota Patrycja
  • 13 m w wieloboju
    5 m w finale na skoku
    7 m w finale na poręczach
  • Majewska Martyna
  • 14 m w wieloboju
    4 m w finale na skoku
    I GIM 1994 Grażyna Nowak, Leonard Morciniec, Oleksandr Yaresko Drużynowe Mistrzostwa Polski w kl. II PZG, Olsztyn 2007
  • II miejsce (I drużyna) w składzie: Solik Beata, Kupka Patrycja

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w klasie II PZG, Wrocław 2008
  • Solik Beata
    12 m w wieloboju
    6 m w finale na skoku
  • Patrycja Kupka - Kontuzja

  • Indywidualne Mistrzostwa Polski w kl. I
  • Ewa Zając
    4 miejsce w finale ćwiczeń na poręczach
  • II GIM 1993 Grażyna Nowak, Katarzyna Pikulińska, Leonard Morciniec, Andrei Yartsau
  • Ilnicka Dajana
  • Uczestniczka Mistrzostw Europy Juniorek - Clermont Ferrand 2008

    Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek - Szczecin 2008
    3 miejsce w wieloboju
    1 miejsce w finale na skoku
    2 miejsce w finale ćwiczeń wolnych

  • Środoń Katarzyna
  • Uczestniczka Mistrzostw Europy Juniorek - Clermont Ferrand 2008

    Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek - Szczecin 2008
    4 miejsce w wieloboju
    3 miejsce w finale na równoważni
    3 miejsce w finale ćwiczeń wolnych
    III GIM 1992 Katarzyna Pikulińska, Andrei Yartsau
  • Gabriela Janik
  • Uczestniczka Mistrzostw Europy Juniorek - Clermont Ferrand 2008
    6 miejsce w finale skoku w MEJ

    Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek - Szczecin 2008
    2 miejsce w wieloboju
    1 miejsce w finale na skoku
    3 miejsce w finale ćwiczeń na poręczach
    2 miejsce w finale ćwiczeń wolnych

  • Jurkowska Katarzyna
  • Uczestniczka Mistrzostw Europy Seniorek - Clermont Ferrand 2008

    Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek - Szczecin 2008
    4 miejsce w wieloboju
    I LP 1991 Grażyna Nowak, Katarzyna Pikulińska, Leonard Morciniec, Andrei Yartsau
  • Szczawińska Sara
  • Uczestniczka Mistrzostw Europy Seniorek - Clermont Ferrand 2008

    Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek - Szczecin 2008
    6 miejsce w wieloboju
    5 miejsce w finale na skoku
    4 miejsce w finale na równoważni
    5 miejsce w finale ćwiczeń wolnych

  • Paulina Kocięda
  • Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek - Szczecin 2008
    9 miejsce w wieloboju

    Oprac. Joanna Uracz-Kocur


    Osiągnięcia sportowe chłopców w roku szkolnym 2007/2008

    Klasa Rocznik Trenerzy Osiągnięcia
    I SP 2000 Teresa Supińska, Anna Taca, Lis Przemysław I Krok Gimnastyczny - Radlin w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików
  • 5m w wieloboju - Rychlewski Dominik
  • 11 m - Ogoński Bartosz
  • 12m - Panasewicz Karol
  • 14 m - Szczepański Mikołaj
  • 17 m - Rogoń Alan
  • 18 m - Pawlak Kacper
  • II SP 1999 Małgorzata Białecka, Lis Przemysław, Barbara Hajduga Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Radlin 2008 - klasa mł.
  • Lipiński Roman
  • 11 m w wieloboju
    8 m w finale ćwiczeń na kółkach
    7 m w finale ćwiczeń na poręczach
  • Rozynek Michał
  • 15 m w wieloboju
    4 m w finale na poręczach
  • Rozynek Patryk
  • 20 m w wieloboju
  • Białas Paweł
  • 21 m w wieloboju
    7 m w finale ćwiczeń na kółkach
    6 m w finale ćwiczeń na poręczach
  • Brysiak Karol
  • 29 m w wieloboju
    III SP 1998 Anna Taca, Lis Przemysław Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Radlin 2008 - klasa mł.
  • Cygora Krzysztof
  • 22 m w wieloboju
    6 m w finale ćwiczeń wolnych
    5 m w finale ćwiczeń na poręczach

    Oprac. Joanna Uracz-Kocur

    Imprezy, w których uczestniczyły uczennice naszej szkoły w ostatnich latach to, m.in.:
  • Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2008
  • Barbórka Cup 2007
  • DMP Zabrze 2007
  • Turniej Młodości Olsztyn 2007
  • IMP Zabrze 2006
  • BARBÓRKA-CUP 2005
  • Melbourne AUSTRALIA listopad 2005
  • DMP Zabrze 18-19.11.2005
  • Stuttgart 21-23.10.2005
  • III Edycja Pucharu Prezesa Nysa 16.10.2005
  • Turniej Młodości i Kontrolne Kadry Nysa 15-16.10.2005
  • Mistrzostwa Polski w Iławie
  • Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2005
  • Kontrolne Kadry i Turniej Młodości
  • BARBÓRKA INTER-CAR CUP 2004

  • Joanna Skowrońska - nasza absolwentka - była reprezentantką Polski w gimnastyce sportowej na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney 2000r. Reprezentowała również Polskę na IO w Atenach w 2004r.

    Gimnastyka sportowa Gimnastyka sportowa

    Strona Polskiego Związku Gimnastycznego - Wyniki, sylwetki zawodników.
    Szkoła | Sport | Nauczyciele | Uczniowie | Samorząd | Uwagi do strony | News
    Zespół Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego w Zabrzu | sekretariat@zsszabrze.com | tel. (32) 271 18 23
    zss-iskra.com Copyright © 2008 All Rights Reserved.
    Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!